joi, 22 noiembrie 2012

AVEM CU CE NE MÂNDRI...!!!

Cei de la CFR Cluj au reuşit un meci formidabil împotriva formaţiei portugheze Braga, terminat 3-1, scor stabilit încă din prima repriză. Chiar dacă golgeterul Kapetanos a stat pe bancă, iar CFR-ul a jucat doar cu Bastos vârf! Un jucător portughez s-a remarcat în acest meci, nu la Braga, ci la... CFR. Acesta este Rui Pedro, care a reusit hattrik-ul şi a fost declarat omul meciului, el aducând cele trei puncte care îi aduc CFR-ului calificarea matematică în "16"-imile Ligii Europei, aceasta fiind prima calificare a clujenilor într-o primăvară a competiţiilor europene. Golurile au fost marcate în minutele 7, 15 şi 33, pentru CFR, iar, de partea cealaltă, Alan a reuşit golul de onoare în minutul 17 al formaţiei portugheze. O veste tristă este că cei de la Manchester UTD au pierdut meciul cu Galata, scor 1-0 pentru formatia turcă, egalând la puncte pe CFR, dar cu mai multe şanse decât aceştia să iasă din faza grupelor, pentru că în ultima etapă a fazelor grupei, care se va desfasura pe  5 decembrie, CFR-ul va avea un meci foarte greu la UTD, pe când formaţia turcă va avea meci în Portugalia. A doua repriză a fot domninatî de către campioana României, aceasta având avantajul de a juca cu un om în plus jumătate de meci, doarece un jucător al Bragăi l-a lovit intenţionat pe Rada... Sougou A DAT-O-N BARĂ. Acesta nu a reuşit să marcheze şi el, doarece bara s-a opus de două ori la şuturile periculoase ale acestuia.
     Sperăm ca echipa noastră să învingă formaţia engleză şi să îşi continue drumul în LIGA CAMPIONILOR.
     Pe de alta parte, Steaua se descurcă excelent. Are 10 puncte în grupa E în EUROPA LEAGUE şi îi mai trebuie să obţină doar un punct pentru a fi calificată în PRIMĂVARA EUROPEANĂ. Sperăm că acest punct va fi obţinut în meciul cu Stuttgart de pe NAŢIONAL ARENA.
     Le ţinem pumnii românilor noştri, deoarece ei ne reprezintă pe noi... HAI CFR!!! HAI STEAUA!!!